Podivuhodná historie hudební společnosti Rambanbám

Albert Rambanbám (rodným jménem Husnedl, později odmítal jméno svého otce nadále používat) se narodil roku 1979 v Klatovech. Vychováván byl v podstatě jenom svojí matkou, neboť otec měl nemalé problémy s alkoholem a kriminální činností (zejména rvačky a podvodný obchod s dobytkem), což mělo za následek jeho uvěznění na šest let nepodmíněně. Ve svých osmi letech pomáhal Albert svému dědečkovi česat hrušky, přičemž spadl ze stromu a velmi nešťastně si poranil nohu; od té doby se musí při chůzi opírat o hůl. Vzhledem k otcovu uvěznění zůstal chlapec jedináčkem a často měl doma dlouhou chvíli, neboť vesnička Střelské Hoštice, ve které vyrůstal, nebyla z nejpočetnějších, a neměl v ní tedy příliš mnoho kamarádů.

Velmi mu však učaroval svět hudby, a protože poměrně dobře zpíval a vlastní pílí se naučil hrát na housle, rozhodl se pro studium na Konzervatoři v Bechyni. Při studiu si přivydělával jako pomocník topiče a po úspěšném absolvování školy se s našetřeným obnosem vydal do Prahy, kde začal studovat HAMU. Albertovo působení zde však nemělo dlouhého trvání, neboť po večerech navštěvoval rozličné hudební kluby a na učení tedy nezbývalo mnoho času. Po ukončení studia se rozhodl, že se bude živit jako harfista. Bohužel si však brzy uvědomil, že tento hudební nástroj nevlastní a ani na něj neumí hrát, a musel tedy od tohoto nápadu upustit.

Další zastávkou na jeho životní pouti se stalo město Plzeň, kam se mezitím přestěhovala jeho matka, a Albert se rozhodl podpořit ji finančně i psychicky. Začal pracovat v základní umělecké škole a vedl poměrně spokojený život, i zde však po večerech navštěvoval hudební kluby a učaroval mu především energický styl ska; postupně v něm začala klíčit myšlenka, že by sám rád jednou soubor podobného zaměření založil. Tou dobou už měl řadu přátel a známých, neboť se stal velmi oblíbeným a díky svému zevnějšku i snadno zapamatovatelným (Albert rád vyrážel do společnosti s cylindrem, ve fraku a s pečlivě vycíděnými botkami).

Díky tomu netrvalo dlouho a seznámil se s několika mladíky z malé obce Chlumčany na jihu Plzeňska, se kterými roku 2011 založil hudební společnost Rambanbám. Rozhodl se s kapelou sám veřejně nevystupovat a věnuje se tedy převážně manažerské, skladatelské a jiné podřadné práci.

Stanislav Boháč

zpěv, kytara

Antonín Jablonický

zpěv, bicí

Pavel Kutka

klávesy

Tomáš Chlad

baskytara

Tomáš Ausberger

trubka

Miroslav Milas

trubka

Ondřej Kovalčík

saxofon

Jiří Pytel

trubka

Pavej Veit

manažer, provianťák

 

+420 608 221 230
+420 720 238 387